top of page
.

Кірєєв Олександр Сергійович

09.11.1963р.

освіта вища, Кіровоградський педагогічний інститут ім.

О.С. Пушкіна 

вчитель фізичної культури

вчитель вищої категорії

Методичні рекомендації для вчителів на 2023/24 н.рік.

 Пріорітетним завданням системи освіти є виховання людини в дусі відповідального ставлення до власного здоров’я й здоров’я оточуючих як до найвищої соціальної цінності, формування високого рівня здоров’я дітей та учнівської молоді. 

Фізична культура як складова загальної культури, закладає основи збереження здоров’я та розвитку всіх його складових, використовує комплексний підхід до формування розумових та фізичних якостей і навичок, удосконалює фізичну та психологічну підготовку до активної життєдіяльності, формує пріоритети оздоровчої спрямованості фізичних вправ та забезпечує загальний культурний розвиток особистості.

Інваріантна складова Типових навчальних планів, до якої входить навчальний предмет «Фізична культура», сформована на державному рівні і є однаковою для всіх закладів загальної середньої освіти незалежно від підпорядкування та форми власності.

Навчання в старшій школі фізичній культурі спрямоване на досягнення загальної мети базової загальної освіти. Адже метою базової загальної середньої освіти є  розвиток освіченої особистості, яка поєднує в собі творчий потенціал до навчання, ініціативність до саморозвитку та самонавчання в умовах глобальних змін та викликів, здатності ідентифікувати себе як важливу і відповідальну складову українського суспільства, яка готова змінювати і відстоювати національні цінності українського народу.

Провідним чинником розвитку такої особистості є формування в учнів умінь застосовувати знання в реальних життєвих умовах, під час розв'язку практичних завдань та здатності визначати і обґрунтовувати власну життєву позицію.

Провідним засобом реалізації вказаної мети є запровадження компетентнісного підходу в навчальний процес, на основі ключових компетентностей як результату навчання.

Фізичне виховання сьогодення потребує орієнтації на:

  • вироблення і реалізацію якісно нової, особистісно і компетентісно обґрунтованої основи до підходу збереження і підтримки інтелектуальної та фізичної індивідуальності школярів та молоді на всіх етапах навчання врахуванням особливостей їх рухового і психофізичного розвитку;

  • створення освітнього середовища, яке стимулює фізично рухову активність особистості та її організацію відповідно до вікової та психофізичної специфіки розвитку організму;

  • інтенсивне включення в освітній процес школи можливостей для додаткових форм фізичного виховання;

  • створення умов і механізмів фізичного виховання для занять різної спрямованості за інтересами;

  • формування стійкості до асоціальних впливів щодо виникнення шкідливих звичок і неадекватних видів поведінки.

СПОРТИВНЕ СВЯТО  

Вимоги до сучасного уроку фізичної культури є:

– забезпечення оптимізації навчально-виховного процесу із застосуванням елементів інноваційних методів навчання та здійснення міжпредметних зв’язків;

– забезпечення освітньої, виховної, оздоровчої, розвивальної спрямованості навчального процесу;

– формування в учнів умінь і навичок самостійно займатися фізичними вправами;

– забезпечення диференційованого підходу до організації навчального процесу з урахуванням стану здоров’я, рівня фізичного розвитку, рухової підготовленості та статі учнів, урахування мотивів та інтересів учнів до заняття фізичними вправами;

– використання вчителем різноманітних організаційних форм, засобів, методів і прийомів навчання;

– досягнення оптимальної рухової активності всіх учнів протягом кожного уроку з урахуванням стану здоров’я.

20171014_161651.jpg
Копия инвентарь _edited.jpg

Дякую Третяку Євгенію

за придбання спртивного інвентаря.

Аналіз роботи методичного об’єднання вчителів

художньо-естетичного циклу, фізичної культури, трудового навчання та предмету «Захист Вітчизни» за 2020-2021 н.р.

Методичне об’єднання вчителів  художньо-естетичного циклу, фізичної культури, трудового навчання та предмету «Захист Вітчизни» складається з 6 осіб. Кірєєв О.С. має вищу кваліфікаційну категорію, Криворучко А.Г. - І категорію, Черняховський С.Ю. ІІ категорію, Войтенко В.В., Кузік О.А. , Лисий Д.О. є спеціалістами.

Члени методичного об’єднання працювали над проблемою: «Формування світоглядних орієнтацій і компетентностей у сфері мистецтва та здорового способу життя».

bottom of page